Wielokulturowe Lato w Mieście

 

Obecnie trwają przygotowania do edycji 2018. Wkrótce więcej informacji! 

Wielokulturowe Lato w Mieście 2016

WLwM_plakat_1WLwM_plakat_2

Relacja z I Tygodnia

Relacja z II Tygodnia

PROGRAM:
Tydzień I

25.07 Spotkanie z kulturą Żydowską- prowadzenie Daniel Slomka (Izrael)
Daniel Slomka urodził się w Izraelu, od pięciu lat mieszka w Polsce. Między innymi uczy języka hebrajski i prowadzi warsztaty z kultury żydowskiej i izraelskiej. Z Danielem będziemy uczyć się pisać nasze imiona w alfabecie hebrajskim, i posłuchamy opowieści słynnego polsko-żydowskiego pisarza, Icchaka Baszewis-Singera. Będą też słodkie niespodzianki z Izraela!

26.07 Spotkanie z plastyką – prowadzenie Loi Hong Diep (Wietnam)
Loi urodziła się w 1973 r. w Hanoi, w Wietnamie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Sai Gon (1995). W 1998 roku rozpoczęła studia doktorskie na historii sztuki na UW. Od tego czasu mieszka i tworzy w Polsce. W ramach Wielokulturowego Lata w Mieście poprowadzi warsztat robienia lalek, który spodoba się na pewno nie tylko dziewczynkom!

27.07 Spotkanie z muzyką – Leo Vilhena (Brazylia)
Leo pochodzi z Rio de Janeiro czyli ze światowej stolicy karnawału! Jest muzykiem i założycielem szkoły samby Tubatuka. Opowie i pokaże nam instrumenty wykorzystywane przez batucady – zespoły perkusyjne prowadzące karnawałowe parady.

28.07 Spotkanie z językiem arabskim – prowadzenie Samir Saadi (Tunezja) i Adriana Palińska- Saadi
Warsztat ten to niebywała okazja do poznania pisma arabskiego. Będzie można dowiedzieć się, czym różni się ono od pisma polskiego, jak wyglądają arabskie litery, a także spróbować swoich sił w samodzielnym pisaniu po arabsku. Nie zabraknie również nauki prostych zwrotów w języku arabskim!

29.07 Spotkanie z grami
Fundacja Ludoteka Roszada wprowadzi nas w tajniki gier planszowych z różnych zakątków świata, a Vladimir Guzman pokaże w jakie zabawy bawią się dzieci w Meksyku!

Tydzień II

1.08 Spotkanie z kulturą wietnamską – prowadzenie Minh Ngo i Huong Tong
Nasi goście opowiedzą o kulturze Wietnamskiej i jej przejawach w Warszawie, pokażą gry i zabawy w które bawią się dzieci w odległym Wietnamie! Będzie też można spróbować wietnamskich smakołyków!

2.08 Spotkanie z plastyką – prowadzenie Lionel Obino (Kenia) i Karkandoo
Na warsztatach będziemy odkrywać tajniki konstruowania kenijskich zabawek recyklingowych, zwanych Galimoto – poruszających się pojazdów z drutu oraz postaci z guzików, papieru, folii, wełny i kawałków materiałów

3.08 Spotkanie z muzyką – prowadzenie Mamadou Diouf (Senegal)
Mamadou opowie nam o różnorodności kulturowej Afryki i poprowadzi zajęcia muzyczno rytmiczne.

4.08 Spotkanie z językiem gruzińskim – prowadzenie Nato Kurek (Gruzja)
Język gruziński nie tylko pięknie brzmi ale też pięknie wygląda! Nauczymy się pisać imiona w alfabecie gruzińskim i powiedzieć kilka podstawowych zwrotów! Nie zabraknie ciekawostek o gruzińskiej kulturze!

5.08 Spotkanie z grami – Ivan Diaz Castanos (Kolumbia)
Ivan wprowadzi nas w tajniki gier i zabaw kolumbijskich!

Zajęcia odbywać się będą będa o godz.12:00 w Klubokawiarni Wielokulturowa
w Centrum Wielokulturowym w Warszawie
u. Jagiellońska 54 (Wejście od pl. Hallera)

 

Patronat miedialny nad projektem objął portal Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur