TRZY-CZTE-RY

Festiwal muzyczny „TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.” to wyjątkowe i prestiżowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie dobrany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności. Utwory niekiedy kontrastowo ze sobą zestawione dają możliwość do ich wzajemnej konfrontacji, jednak głównie chodzi tu o konfrontację słuchacza z nowymi wizjami artystycznymi, co ukazuje naszej percepcji nowe konteksty.

Festiwal na tle innych wyróżnia się poprzez możliwość intensywnego kontaktu publiczności z występującymi muzykami na panelu dyskusyjnym, odbywającym się po każdym koncercie. Muzyka żyje na estradzie i poza nią. Przełamujemy granicę między muzykami a słuchaczami. 

Ty słuchasz muzyki i muzyka słucha Ciebie.

 

Wszystko, nie tylko w sztuce, istnieje w kontekście. W sensie metafizycznym mówi o tym nauka Alberta Einsteina. Świat nie jest bytem abstrakcyjnym – jest taki, jakim nam się wydaje, jakiego doświadczamy. Bo wszystko dookoła nas: i w sensie fizycznym, i fizjologicznym, i mentalnym, i duchowym, i emocjonalnym – funkcjonuje w relacji do”. Każdy element staje się punktem lub układem odniesienia, podlegając jednocześnie innym punktom i układom odniesień. Truizm? Manifestacja takiej totalnej kontekstualizacji daje nam szansę co najmniej podwójną: pobudzenia podświadomości i świadomości oraz ekstrapolacji takiego doświadczenia na multum innych. W sensie duchowym, estetycznym, artystycznym – taką szansą jest nasz festiwal.
Kontrasty i konfrontacje nie są istotą dialektyki w sposób tak konstytutywny jak kontekst. Ale występują w sferze natury i kultury bardzo często. Ich wpływu na rzeczywistość nie można ani nie zauważać, ani przeceniać. Takie właśnie zderzenia czy prowokacje również będą miały miejsce podczas naszego festiwalu.

Maciej Grzybowski
Dyrektor Artystyczny Festiwalu TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.”

2023
8. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.

2022
7. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.

2021
6. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.

2020
5. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.

2019
4. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.

2018
3. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.

2017
2. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.